26 Şubat 2018 Pazartesi 00:56
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM ZOOM Tüm Haberler  
Öğrencilerden geri dönüşüm ürünleri defilesi
Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin Kent Meydanı AVM açık alanda 27 Mayıs'ta gerçekleştirdiği geri dönüşüm ürünleri defilesi büyük ilgi gördü.
Giriş Zamanı:28 Mayıs 2011 Cumartesi

Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinin Kent Meydanı AVM açık alanda 27 Mayıs'ta gerçekleştirdiği geri dönüşüm ürünleri defilesi büyük ilgi gördü.

Barbaros İlköğretim Okulu öğrencileri düzenlemiş oldukları geri dönüşüm ürünleri defilesini Eko - Okul programı kapsamında gerçekleştirdiler. 2 yıllık bir süreci kapsayan Eko - Okul projesi için çalışmalarını devam ettiren okulun hedefi “Yeşil Bayrak” ödülünü kazanmak.

Yıl sonu etkinlikleri ve geri dönüşüm ürünleri defilesi 3. sınıf öğrencisi Zeynep Nacarkahya’nın söylediği türkülerle başladı. Sonrasında beden eğitimi öğretmeni Nazan Yavaş eşliğinde kız öğrenciler step gösterilerini sundular. Ardından Ali Şen ve Tuğbanur Yılmaz Barış Manço şarkılarından oluşan mini bir konser verdi. Konserin hemen ardından il birincisi olan “Barbaros Jimnastik Takımı” gösterileriyle izleyicilerden büyük alkış aldı. Son olarak öğrenciler modacıları ve mankenleri bile kıskandıran tasarım ve performansları ile Eko - Okul geri dönüşüm ürünleri defilesini sundular.

Teknoloji tasarım öğretmeni Dilek Çelik gözetiminde uzun ve zorlu bir süreçten sonra hazırlanmış olan defilede, her türlü geri dönüşüm ürünü kullanıldı.

Öğrenciler etkinliğin sonunda izleyenlere, Osmangazi Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu “500 Bin Fidan Dikiyoruz” kampanyası dahilinde fidan dağıttılar. Saat 17.00'de başlayan etkinlik yaklaşık bir saat sürdü.

 

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler