27 Mayıs 2019 Pazartesi 01:58
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 KÜLTÜR SANAT Tüm Haberler  
Mekansız Bedenler Galeri Eksen'de
Oktay Anılanmert “Mekansız Bedenler” adlı kişisel sergisiyle Galeri Eksen’de!
Giriş Zamanı:25 Mayıs 2012 Cuma

Türk resminde 60’lı yıllardan itibaren yer alan ve çalışmalarıyla ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da kendinden söz ettiren Oktay Anılanmert’ın yeni kişisel sergisi “Mekansız Bedenler” Galeri Eksen’de açıldı.
 

Türk çağdaş resmine damga vurmuş en önemli isimlerinden olan sanatçı, yeni sergisinde yer verdiği Çivi Kazası, Antreman, İdeale Koşanlar, Taşınanlar, Düğüm gibi adlandırdığı çalışmalarında beden ve mekan kavramını sorguluyor.
 

Oktay Anılanmert’in son dört senedir yaptığı seçkin eserleri 17 Haziran tarihine kadar Galeri Eksen Nişantaşı adresinde görülebilir.
 

Önceki yıllarda Sanatçılar, Beslenme, Gelecek ile Gezinti, Ak Üstünde Ak Çıplaklar, İdeale Koşanlar, Uçmak, Olmayan Mekanın Resimleri sergiler açan, desen ve beyaz resimleri ile tanınan sanatçı, bu defa “Mekansız Bedenler” başlığı altında renk ve hareketin değer aldığı çalışmalarını sergiliyor.
 


 


 

Aşkın Önder, Leyla Alaton, İbrahim Okumuş

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler