18 Haziran 2019 Salı 17:20
Çocuk Dünyası
ÖNE ÇIKANLAR
 AVM ZOOM Tüm Haberler  
Bir Hediye de Sen Ver Etkinliği Gerçekleşti
Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışını özendirme aktiviteleri kapsamında; 29 Eylül 2018 tarihinde eğlenceli bir etkinlik düzenlendi.
Giriş Zamanı:01 Ekim 2018 Pazartesi

Hayata Bağış Derneği’nin organ bağışını özendirme ve bilinçlendirme aktiviteleri kapsamında; 29 Eylül 2018 tarihinde Bakırköy Capacity Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde, şarkıcı Tuğba Özerk ve Detoks Ayda1 müzik grubunun katkılarıyla organ nakli olmuş çocuklar ile organ nakli bekleyen çocuklarımız için eğlenceli bir etkinlik düzenlendi.

 

Organ bekleyen 2 ve nakil olmuş 15 çocuk; yemek, sinema, oyun alanı etkinliğinin ardından sanatçı Tuğba Özerk’in elinden hediyelerini aldılar. Tuğba Özerk, “Organ bağışına herkesin ihtiyacı olabileceği bilinci ile bende organlarımı bağışladım. Bu gibi organizasyonlara destek vermeyi her zaman öncelik haline getirdim, organ nakli olan ve bekleyen çocuklarımıza bol eğlenceli bir gün geçirmelerini diliyorum” diyerek organ bağışının önemini vurguladı. Tuğba Özerk’in performansından sonra tamamı sağlık personelinden oluşan Detoks Ayda1 müzik grubunun konser etkinliğine katılan minikler ve misafirler doyasıya eğlendi.

 

Hayata Bağış Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yıldırımoğlu, “2012 yılında kadaverik organ bağışı bilincinin geliştirilmesi için kurulan derneğimiz bugüne kadar 90’ın üzerinde etkinlik gerçekleştirmiştir. 29 Eylül Dünya Kalp Günü nedeni ile organ nakli olan ve bekleyen çocuklarımızı bir araya getirerek, eğlenmelerini ve güzel vakit geçirmelerini istedik. Bağışlanan organlar ile yeni hayatlara kavuşanlar, yaşam ve ölüm döngüsünde bekleyenlerin sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımızın eğlenceli zamanlarında da yanlarında olmak istedik. Bizler organ bağışı sonrasında nakil olan kişilerin ve yakınlarının mutluluğunu ve bağışın iyi yönlerini anlatmaya çalışıyoruz. Müzik insanlık tarihinin kurulduğu günden bugüne kadar var olmuş, 3 dakika içinde duygu halinizi değiştiren bir sanat. Bugün müziğin iyiliğini organ bağışı ile taçlandırdık ve katılan çocuklarımızın mutluluğunu hep birlikte paylaşıyoruz. Babasının özel sağlık sorunlarına rağmen Bodrum’dan etkinliğimize katılmak için gelen Tuğba Özerk’e, Detoks Ayda1 müzik grubuna ve tüm katılımcılara, organ bekleyen tüm hastalar adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Plaket töreninin ardından etkinlik tamamlandı.

Paylaşın

Yorumlayın


ÖNEMLİ NOT: AVMLife sayfalarında yayınlanan okur yorumları editör kontrolünden geçtikten sonra yayına alınmaktadır. Yazılan yorumlar okurların kendi görüşleridir ve AVMLife hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış

Diğer Haberler